Ceny akcií Manchester United klesají

Co bude dál?

Co bude dál?FOTO: Manchester United


O prodeji fotbalového klubu Manchester United stále není rozhodnuto. Řada odborníků už tedy začíná spekulovat, zda chce rodina Glazerů klub vůbec prodat. "POCIT, že rodina Glazerových neprodá Manchester United" tak údajně vedl k tomu, že cena akcií klubu klesla téměř o deset procent.


Podle nové analýzy mají "Rudí Ďáblové" hodnotu pouze kolem 1,3 miliardy liber - výrazně méně než požadovaná cena Glazerů. Rodina Glazerů zvažuje prodej od konce loňského roku, ale dosud nezískala požadovaných 6 miliard liber. Katarský šejk Jassim, stejně jako druhý oficiální zájemce sir Jim Ratcliffe, počítá spíše s variantou, že Glazerovi počáteční nabídky odmítnou, ovšem v současné době čekají na odpověď od The Raine Group, banky dohlížející na možný prodej.

Tržní hodnota United byla odhadována na přibližně 3,75 miliardy liber. Mělo se tedy za to, že nabídky šejka Jassima a sira Jima Ratcliffa byly přibližně podobné.

Čerstvé zprávy ve Financial Times měly však velký dopad na jejich akcionáře a cenu akcií. První zpráva mluvila o tom, že Manchester United nemá hodnotu 5 miliard liber, které Glazerovi požadují, ale pouze 1,3 miliardy liber. Což je mnohem méně, než si kdokoli předtím myslel. Další zpráva říkala, že zájemci o Manchester United dosud nenabídli dostatek peněz, aby došlo k prodeji. To vše tedy vedlo k pocitu, že Glazerovi Manchester United neprodají a následnému poklesu akcií.


A pokud se rodina Glazerů opravdu klub nechystá prodat, je předpoklad, že Manchester United nemá hodnotu 6 až 7 miliard liber a mohl by mít spíše hodnotu blíže tomu, co říkají Financial Times, což je 1,3 miliardy liber.

"Zapomeňte na to, co se děje na fotbalovém hřišti. Pokud jste investor, záleží pouze na tom, zda Glazerovi prodají klub a jakou cenu klub má. A v tuto chvíli se zdá, že Glazerovi klub neprodají," citoval server The Sun novináře Sky Sports Kaveha Solhekola. "Glazerovi nikdy nevystoupili a řekli 'chceme prodat Manchester United'. Byli na to velmi chytří," dodal Solhekol.