Bývalý kapitán letectva zahrál svůj první hole-in-one na PGA Tour

Jedna rána a byl tam.

Jedna rána a byl tam.FOTO: kaocko.cz


Nováček PGA Tour a bývalý kapitán letectva Kyle Westmoreland na 16. jamce zahrál svůj první hole-in-one v Torrey Pines South. 


Westmoreland navštěvoval Air Force Academy a rozhodl se své golfové sny na pár let odložit, sloužit své zemi a získat hodnost kapitána. V létě 2019 se začal naplno věnovat golfu a v září roku 2022 získal kartu PGA Tour. Jeho profesní kariéra ve světě golfu nabrala velkých obrátek. Dosud se prosadil pouze ve dvou ze svých prvních osmi startů. Ve středu Westmoreland zahrál tři ze svých prvních pěti jamek bogey, než se jeho štěstí obrátilo.

Když jednatřicetiletý Kyle Westmoreland dorazil na 16. jamku o rozloze 184 metrů, což byla jeho sedmá jamka dne, určitě nečekal, jak úspěšná pro něj bude. Poprvé v PGA Tour zahrál hole-in-one (zahraná jamka na jeden úder z odpaliště).

Kyle Westmoreland, absolvent Air Force Academy, který se v současnosti pohybuje ve světě profesionálního golfu, má jedinečný pohled na golf i život. Jako voják si velmi váží svého týmu, který má kolem sebe, ať už se jedná o kolegy z letectva, golfové trenéry, sponzory či jeho manželku. Uvědomuje si, že tuto práci nelze dělat sám, a tak úspěch nepřipisuje pouze sobě. 


Zatímco většina jeho současníků v profesionálním golfu se věnovala téměř celý život zdokonalování své hry, Westmoreland využíval každé volné příležitosti, když působil na letecké akademii. Zdokonaloval se na své krátké hře zejména v noci, kdy měl volný čas. 

Kyle Westmoreland má při odpalu velmi dobrý švih a rychlost, poslední dobou se však více zaměřuje na přesnost před vzdáleností. Jeho poslední výkon na PGA Tour je tomu důkazem. Westmorelandův první hole-in-one v kariéře byl vrcholem jeho prvního startu na tomto turnaji. Svou úspěšnou ránu okomentoval těmito slovy: "Myslel jsem, že to skončí o pár yardů méně, ale nakonec to přistálo tak akorát."