Bývalý desetibojař se rozhodl dostat až na špici MS. Na bobu

A boj může začít.

A boj může začít.FOTO: Team Bobsleigh Brad


Vzpomínáte na legendární film Kokosy na sněhu a jednoho z jejich ústředních postav Denise Bannocka? Tak trochu by se k této postavě dal přirovnat totiž i Brad Hall, 32letý bobový závodník se rozhodl svůj čtyřčlenný tým dostat až na samou špici mistrovství světa, které se bude tentokrát konat ve švýcarském Svatém Mořici. Tento bývalý desetibojař má se svým čtyřčlenným týmem na kontě již pět medailí, včetně zlaté z prosincových závodů v americkém Lake Placid.


"Chceme být nejlepší na světě, to je náš cíl," říká Hall. "Nikdy to nebylo jen o tom, že bych chtěl být nejlepší ve Velké Británii. Jde o to vyzvat ty nejlepší na světě, a to jsou Němci." Začátky ovšem nebyly vůbec růžové, stejně jako ve zmíněném filmu. Po loňské havárii jeho dvoučlenného bobu v Pekingu ovšem letošní sezona vypadá jako velice dobře rozjetá. I Ve dvojbobu má Hall již čtyři medaile.

Brad Hall by se mohl stát prvním Britem, který získá celkovou medaili ze světového poháru v této disciplíně. Aktuálně má totiž stejný počet bodů, jako jeho největší soupeř, německý bobista Francesco Friedrich, který je současnou ikonou bobistů. Kromě toho, že získal zlato ve dvojčlenné i čtyřčlenné soutěži na posledních dvou olympijských hrách, získal také poslední čtyři tituly mistra světa v obou disciplínách a v posledních čtyřech sezónách světového poháru skončil celkovým šampionem.

Hall má ovšem velké ambice a nepodceňoval ani přípravu na právě probíhající mistrovství světa v jízdě na bobech ve Svatém Mořici. "Na mistrovství světa chceme vyhrávat medaile ve dvoučlenné i čtyřčlenné kategorii. Víme, že jsme toho schopni," říká Hall. "Držíme si palce, abychom si odvezli zlatou medaili a pak snad dokončíme sezonu světového poháru jako světová jednička ve čtyřčlenné kategorii, protože to se stává stále více realitou."


Ohromnou podporou celého týmu je hlavní trenér Graham Richardson. A to zejména proto, že Richardson sdílí stejné olympijské ambice jako Hall, což je vyhrát vůbec první britské čtyřčlenné zlato na zimních hrách v italské Cortině v roce 2026. "To, co máme v tuto chvíli připravené, je dobré. S dobrými výsledky se to zlepší. Od tohoto týmu se očekává, že bude bojovat o první místo v každém závodě, kterého se zúčastní."

Mistrovství světa se aktuálně koná ve Svatém Mořici od čtvrtka 26. ledna do neděle 5. února.