Bývalá vítězka US Open opustila tenisový kurt na vozíku

Bianca Andreescu.

Bianca Andreescu.FOTO: Profimedia.cz

Kanadská tenistka Bianca Andreescu musela odstoupit ze zápasu Miami Open poté, co si zranila kotník. Tenistka byla odvezena z kurtu na kolečkovém křesle poté, co se jí stalo doslova devastující zranění. Andreescu sice prohrávala o set zápas s Jekatěrinou Alexandrovovou, ale ve druhém setu vedla 2-0.

Během hry se přesunula k míčku a v tom se náhle skácela k zemi, kde si držela nohu a kotník. Z její bolestivého křiku bylo okamžitě jasné, že se jedná o něco vážného. Vysílání zachytilo její zoufalý komentář: "Nikdy předtím jsem takovou bolest necítila."

Než Andreescuovou odvezli, přišli k ní všichni - od předsedy rozhodčího až po funkcionáře turnaje - s ledem, ručníky a podporou. Přestože se tenistka nakonec dokázala postavit, nedokázala na zraněnou levou nohu přenést váhu, zatímco objímala svoji znepokojenou soupeřku. Nakonec byla z kurtu odvezena na vozíku a kamerové záběry ukázaly její matku, Marii Andreescu, která při sledování utrpení své dcery na tribuně propukla v pláč.

Mladá Kanaďanka však při svém srdcervoucím odchodu sklidila potlesk od fanoušků. Zápas byl tak prohlášen za kontumační a Alexandrovova postoupila do čtvrtfinále v Miami.

Než však Alexandrovova oslavila postup, její myšlenky byly stále se zraněnou soupeřkou. "Je mi opravdu moc líto, co se jí stalo. Vidět ji na kurtu v takové bolesti je zkrátka bolestivé sledovat. Nemůžete pomoct, nemůžete dělat nic, což je strašné," řekla po zápase pro wtatennis.com.

"Myslím, že bude brzy opět v pořádku a přeji ji rychlé uzdravení. První set byl opravdu náročný a skvělý, pravděpodobně by to byl dobrý zápas pro nás pro obě, ale naneštěstí se stalo, co se stalo," dodala.

Pro 22letou Andreescu to bohužel není první případ, kdy kvůli zranění musela ze zápasu odstoupit. V roce 2019 odstoupila ve čtvrtém kole kvůli zranění ramene a v roce 2021 musela odstoupit z finále kvůli zranění kotníku.