Budu kosou, co v kleci padne na kámen. Když tam Veselý jít odmítne, odvezeme ho někam do lesa, říká Růžička o bizarní show

Tadeáš Růžička a trenér Michal Vančura.

Tadeáš Růžička a trenér Michal Vančura.FOTO: se souhlasem Michala Vančury


Mají stejné křestní jméno, jinak je však nespojuje zhola nic. Tedy vlastně něco ano. Oba mají kladný vztah ke kleci, navíc v ní už brzy budou běhat spolu. Jeden z nejlepších českých postojářů, hvězdný bijec RFA Tadeáš Růžička se na pátém turnaji Clash of the Stars pobije s youtuberem Tadeášem Veselým. Dost kontroverzní postavičkou, která ránu pěstí schytala i od jednoho z fanoušků na pondělní tiskovce. Neudržel by se ani Mawar, leč ochranka ho k samozvanému Gangsterovi blíž nepustila. Granáty pro něj si tak musí schovat až na 10. červen a O2 Universum. Šetřit ho tam rozhodně nebude. 


Dá se říct, že v bitce s Veselým půjde hlavně o čest? A to nejen vaši, ale možná i všech profi fighterů?
Jako zápas o čest bych to vůbec neviděl. Spíš mám radost, že právě já budu tou kosou, která v kleci padne na kámen. A že to uvidí spoustu lidí. Jsem fakt vděčný, že konečně dostanu možnost ho ztrestat. Za to, jak se chová k ostatním, co všechno se vůbec odváží jim dělat. 

Zrovna vás provokoval Veselý na sítích hned několikrát, tempo ještě stupňoval. Dokážete pochopit, že si tohle dovolil youtuber na profi fightera? 
Je to bizarní svět, dějí se v něm dost extrémní věci. Obávám se, že tohle je jen začátek. Sice nevím, kam dál se dá ještě vůbec zajít, ale je mi to vlastně fuk. Pokud někdo vážně touží právě po tomhle, tak to má mít. Výsledkem bude tvrdá srážka s realitou. 

Chcete tohle bláznovství co nejrazantněji utnout? 
To ani ne. Někteří lidé jsou totiž fakt blázni, u takových nikdy nevíte, s čím zrovna přijdou. Někoho baví do sebe řezat nožem, jiný se zase nechává rád mlátit za peníze. Nebo pro to, aby mu o tisícovku stoupla sledovanost na Instagramu. Holt i takový je dneska svět. 

Nejspíš jen málokdo ví, jak konflikt mezi vámi dvěma vlastně vznikl. Tušíte to vy?
Ten vznikl už ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že tu někdo jako on vůbec žije. Z jeho videí i dalších věcí šlo celkem rychle poznat, co je to za člověka. Jak se chová k soupeřům a podobně. Zkrátka mi bylo ihned jasné, že Veselý musí okamžitě skončit. A že to budu klidně já, kdo ho zastaví. O někom jiném tohle neříkám, o něm ale jo. Zvlášť když dělá ostudu všem Tadeášům, a tedy i mně. 

Neobáváte se ale toho, že až se bude zápas blížit, hrdinství Veselého opustí a z bitvy včas vycouvá? Třeba s výmluvou na utrženou ledvinu?
Jo, tenhle scénář mi nahání strach fakt hodně. Já jen doufám, že k němu nedojde. A pokud jo, tak mi za Veselého seženou snad náhradu. 


Váš trenér Michal Vančura už žertoval o tom, že v nejhorším případě si na něj počkáte před barákem…
No jasně. Když odmítne jít do klece, půjde zkrátka do kufru a odvezeme ho někam do lesa. Uvidíme.

Jak se vám líbí rozhodnutí šéfa Clash of the Stars Tomáše Lessyho, že vítěze vaší řežby s Veselým nesmí určit body…
Já to samozřejmě kvituju. 

V boji budete používat obě ruce. Řešilo se ale i to, že jednu vám sváží za zády…
Nakonec budu moci mlátit oběma, ale nesmím s nimi dělat nic jiného než box. To Veselý může praktiky z MMA využívat všechny.

Čím se obdarujete, až mu v kleci naložíte?
To zatím nevím. Musím ale přiznat, že jsem se nenaučil šetřit. Každou výplatu za něco utratím, přitom by už bylo celkem fajn si peníze spíš někam uložit. Takže asi tak. 

Jak se na váš zápas v Clashi dívá šéf RFA Boris Marhanský?
Probírali jsme to spolu, na zápas mě pustil. Koneckonců by se moje účast tady mohla pozitivně projevit i na sledovanosti mé příští bitvy v RFA, kde půjdu o titul.

A to proti Jacobu Mikulovi, jemuž titulovou šanci zajistilo sobotní vítězství nad Matějem Nuskou. Co jste říkal na to, jak jejich řežba v Prievidzi dopadla?
Byl jsem trochu překvapený, před zápasem jsem očekával spíš výhru Nusky. On je hodně šikovný, ale zase nemá tolik zkušeností. Mezi ním a Mikulou to v sobotu bylo velmi vyrovnané, předvedli fakt krásný zápas. Ať už by však postoupil kdokoliv z nich, pro mě by se tím nic nezměnilo. Favoritem na titul bych určitě zůstal stejně.