Bucket list moment. David Beckham se setkal se svou sportovní ikonou

David Beckham.

David Beckham.FOTO: Profimedia.cz


Fotbalová ikona David Beckham označil setkání se svou největší tenisovou ikonou za "bucket list moment". Bývalý hvězdný fotbalista měl možnost se setkat s tenisovou legendou Andre Agassim na finále Miami Open. Beckham je spolumajitelem fotbalového týmu Inter Miami a na Floridě bydlí, takže se příležitosti setkání se sportovním velikánem Agassim nezalekl. 


Bývalý kapitán anglické reprezentace je dlouhodobě velkým tenisovým fanouškem a v posledních letech byl dokonce pravidelným návštěvníkem wimbledonské královské lóže.

Když se s Agassim setkal, ukázalo se, že je jeho dlouholetým obdivovatelem. "Bucket list moment. Jako dítě jsem měl jeho raketu, příliš velké šortky, chůzi i vlasy a teď jsem se s tím mužem setkal. WOW, to bylo ráno! Ten backhand jsem musel vidět, Agassi. Děkuji," sepsal obdivná slova ke společné fotce na svůj Instagram. 

V posledních letech si však Beckham oblíbil také padel. Jedná se o mix mezi tenisem a squashem, který se hraje na kurtu obehnaném skleněnou stěnou. "Je to sport, kterému jsem propadl velmi náhle. Trénuji a zároveň se bavím a dělat to na takovém místě, jako je tohle, je fantastické," řekl Beckham podle portálu Tennis365.


"Můžete hrát na jakékoli úrovni, ať už jste dítě nebo dospělý. Hodně se to rozrůstá, dokonce i v rámci klubů už znám spoustu kamarádů a bývalých spoluhráčů, kteří tomu propadli, což je neuvěřitelné."

Tenis představuje významný sport nejen pro bývalou fotbalovou hvězdu, jeho syn Romeo se stal výborným juniorským hráčem a koketoval s vyhlídkou cesty profesionála. Otec mu proto nechal postavit tenisový kurt i v rodinném domě, ale Romeo se nakonec rozhodl jít v otcových stopách a začal kariéru fotbalisty.

Zatímco Beckham je možná velkým fanouškem padelu, Agassi je naopak velkým zastáncem pickleballu, což je prakticky jeho levnější varianta. "Líbí se mi, že konečně dělám něco, v čem se můžu skutečně zlepšovat. V tenise jsem šel už dávno z kopce, takže tento sport je pro mě skvělý. Pickleball je místo, kam chodí umírat tenisté, takže oficiálně umírám!" zavtipkoval Agassi podle Tennis365 o své nové sportovní vášni.