Britská tenisová jednička odstupuje z Austin Open

Emma Raducanu.

Emma Raducanu.FOTO: Facebook Emma Raducanu


Britská tenisová jednička, Emma Raducanu byla nucena odstoupit z úvodního zápasu ženského turnaje v tenisu, příčinou je angína. Její prohlášení se objevilo na oficiálním twitterovém účtu události ATX Open. "S lítostí musím odstoupit z ATX Open. Momentálně trpím angínou a tento týden nejsem schopna hrát. Děkuji turnaji za skvělou pohostinnost zde v Austinu."


Aktuální nemoc není jedinou potíží, se kterou se dvacetiletá tenistka v posledních letech musela potýkat. V loňském roce se kvůli zranění čtyřikrát stáhla v průběhu zápasu a na konci sezóny odstoupila kvůli zranění zápěstí. Začátek roku pro ni však nezačal o mnoho lépe. V Aucklandu odstoupila v slzách ze zápasu proti Slovence Viktórii Kužmové kvůli zranění kotníku. 

Pro portál Tennis Infinity následně uvedla: "Posledních několik měsíců jsem hodně trénovala a cítila jsem se dobře a optimisticky. Takže být zastavena šíleným zraněním, vymknutým kotníkem, je opravdu zklamání, navíc v prvním týdnu. Myslela jsem si, že hraju slušně."

Raducanu poté ještě v lednu zvládla nastoupit do zápasu v Melbourne Park, kde však byla poražena Američankou Coco Gauff. Následně na tiskové konferenci Australian Open uvedla, že se bude soustředit na posílení svého těla, aby mohla nastoupit v květnu na French Open. "Právě teď musím zhodnotit své tělo. V posledních několika měsících jsem měla nějaké neduhy a musím si to dát do pořádku, trénovat a pak uvidíme."


Pokud by jí zdravotní potíže v budoucnosti znemožnily účast na více zápasech, mohla by vypadnout ze světové stovky nejlepších hráček. To by znamenalo nutnost získat divokou kartu pro účast v létě ve Wimbledonu.

Olympijská šampionka Monica Puig tvrdí, že pro znovu nastartování kariéry by se Raducanu měla zaměřit na menší události. "Nemusí být nutně velké, protože vyhrála Grand Slamový titul, ale nebyla schopná získat více výsledků v řadě," uvedla Puig pro Sky Sports. "Možná nejdřív vyhrát pár zápasů v řadě a zapracovat na věcech na kurtu. Vidět své soupeřky. Co se chystají udělat? Kde jsou mezery v mé hře a začít je zaplňovat tím, že je trénuju. Může jí to zbavit nátlaku, který cítí."