Brankář popleta! Slovensko baví kuriozní gól, vítězové se diví výroku rozhodčích

Někdy se to poplete.

Někdy se to poplete.FOTO: Vlci Žilina


To snad ne! To je trapas. Celé hokejové Slovensko se baví nad kuriozní trefou, která byla k vidění v utkání play off druhé nejvyšší soutěže mezi celky Žiaru nad Hronom a Žiliny. Hosté sice zápas vyhráli jasně 6:2, ale nejvíce se diskutuje o prvním gólu utkání. Ten inkasoval brankář Žiliny Patrik Romančík. I když inkasoval... v době vstřelení gólu byl úplně mimo branku. Hosté se zlobili, že měl rozhodčí pískat místo vstřelené branky ofsajd, ale jejich protesty byly marné.


Pokud se bude na Slovensku vybírat sestřih gólů třeba pro silvestrovské zprávy, je velmi pravděpodobné, že se tam uvidí smolař Romančík. Ten si totiž myslel, že je při signalizovaném vyloučení přerušená hra, takže bez jakýchkoliv pochybností vybruslil z branky. Jenže žilinští hokejisté se puku v inkriminované chvíli nedotkli a hra nebyla přerušena. A tak prostě domácí Nicolas Gašpar napřáhl z poloviny kluziště do prázdné branky.

Televizní kamery zachytily nic netušícího gólmana, jak opouští branku. Měl nejspíš jasno o tom, že sudí pískal a ve hře se tak nepokračuje. Jenže opak byl pravdou. Na následné záběry se Romančíkovi jistě nebude koukat snadno. Gašpar z dálky trefil přesně a hned se spěchal radovat ke střídačce z kuriózní trefy.


Trenér vítězného týmu Jarrod Skalde se po utkání nezlobil na gólmana a spíše spílal rozhodčím. Podle něj totiž padla branka po situaci, kdy došlo k porušení pravidel. A nemyslel tím zrovna faul svého svěřence. „První gól byl ofsajd. V této hale se ozývá divné pískání,“ kroutil hlavou trenér při hodnocení na internetových stránkách žilinského klubu.

„Bylo tam podražení u mantinelu a všichni přestali hrát. Romančík odjel z branky a domácí měli stále hráče v našem pásmu, takže když pak dali domácí gól, neměl platit,“ konstatoval Skalde. Na situaci nakonec našel alespoň jednu pozitivní věc. „Aspoň nás touhle chybou dobře nastartovali a od té chvíle už to šlo všechno dobře,“ konstatoval a pochválil tým za dobře odvedenou práci. Při pochvalách nezapomněl ani na nešťastného gólmana. „Skvělá práce,“ cituje web žilinských hokejistů kouče.

Stejně jako kouč vítězů měl velké pochyby o úvodní trefě Žiaru útočník Žiliny Patrik Koyš. „Takový gól jsem ještě v životě neviděl. Nevím, úplně přesně, jak to při té situaci bylo, ale kluci říkali, že to byl ofsajd. Za mě to byl sporný gól. Ale nakonec nás nakopl k obratu,“ ulevil si útočník.