Boxer utrácí. Koupil dům za více než půl miliardy

Anthony Joshua jede nakupovat.

Anthony Joshua jede nakupovat.FOTO: Profimedia.cz


Anthony Joshua utratil 25 milionů liber ze svého bohatství za nemovitost v jedné z nejexkluzivnějších londýnských ulic. Na koruny jde o 666 milionů. O události informoval deník The Sun. 33letý londýnský boxer vydělal za svůj triumf nad Jermainem Franklinem v sobotu večer v O2 areně přibližně 20 milionů liber. A v těchto dnech hraje další bitvu o velké peníze pouze o několik zastávek níže na lince Jubilee. Jde o nóbl dům na Bond Street 73.


Bývalý král organizací WBA, IBF a WBO má díky titulům mistra světa, obřím vysílacím smlouvám se Sky a nyní i DAZN a řadě sponzorů jmění přesahující 170 milionů liber.

A zatímco většina největších boxerů historie je nechvalně proslulá tím, že své těžce vydělané peníze utrácí za "víno, ženy a zpěv", Joshua naopak moudře investuje do nemovitostí.

"Vždycky myslel na širší souvislosti, pokud jde o podnikání a bohatství," uvedl boxerův blízký zdroj pro The Sun. "Zastíní většinu ostatních hvězd, pokud jde o to, jak zacházet se spoustou peněz."


Boxerovým dalším tahákem na zisk peněz v ringu by mohla být odveta proti Dillianu Whyteovi. Joshua knockautoval Whytea už v roce 2015, kdy se pomstil za svou amatérskou prohru z roku 2009. Avšak Joshua se teď zaměřil na šampiona organizace WBC Tysona Furyho, čímž reaguje na skandování fanoušků, kteří mu tento střet přáli.

"Znáte mě, rád se starám o fanoušky. Vím, koho fanoušci chtějí," řekl Joshua v rozhovoru po posledním zápase. "Říkáte Fury? Míč je teď na jeho straně. Bylo by mi ctí utkat se o titul mistra světa v těžké váze organizace WBC. Stojím tady a hrdě říkám, že by to byla pro mě čest. Takže ať už jste kdekoli, pokud mě posloucháte, znáte můj management, znáte mého promotéra, už jsme spolu vedli dialog, takže doufejme, že se to podaří co nejdříve."

Fury teď hledá soupeře poté, co minulý měsíc zkrachovala jednání o zápase s Oleksandrem Usykem. Mezitím se Usyk, který Joshuu porazil v letech 2021 a 2022, utká v povinném zápase WBA s Danielem Duboisem.