Bojoval za Česko. Pak musel kapitán reprezentace na šití

Kapitán a jeho upravená hlava.

Kapitán a jeho upravená hlava.FOTO: Česká fotbalová reprezentace

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Souček se v pátek v krvi, potu a povzbuzování snažil pomoci České republice vybojovat v kvalifikaci na Euro 2024 klíčovou remízu 1:1 s Polskem.

Souček dal ve Varšavě důležitý vyrovnávací gól, než utrpěl ošklivý šrám na hlavě od kopačky polského stopera Jana Bednarka. Při pokusu převzít odražený míč poté, co se Souček skácel k zemi, Bednarek nešťastnou náhodou přejel Součkovi hřeby po čele a jemu brzy po tváři stékala krev.

V prvních chvílích to vypadalo, že český tým zůstane bez kapitána, jelikož Souček jen ležel na zemi a mával na doktory. Ti ho však naštěstí obvázali a mohl pokračovat v zápase. Jenže po 10 minutách byl Souček znovu na zemi a krev mu natekla až do očí. Ale ani tentokrát se nenechal vystřídat, jen si nechal ránu převázat ještě více. Ten důležitý vyrovnávací gól padl ve 49. minutě a pro Součka šlo o jeho 11 gól. Po zápase ho však místo oslav a rozhovorů čekal nepříjemný zákrok, jelikož musel na šití.

Když poté v sobotu se svými spoluhráči odlétal domů, sdílel účet České repre na Instagramu fotografii 28letého hráče se sešitými šrámy na čele a do popisku hrdě napsali "bojovník".

Remízou se jim podařilo udržet druhé místě ve skupině E, postup do kvalifikace však ještě nemají jistý. V pondělí je proto čeká závěrečné kvalifikační utkání doma s Moldavskem, které rozhodně o tom, zda se naše reprezentace podívá na mistrovství Evropy.