Bez jídla i vody. Terminátor začal trpět ještě předtím, než vstoupí do klece

Karlos Vémola ladí kila.

Karlos Vémola ladí kila.FOTO: OKTAGON MMA


Souboj Davida s Goliášem. Právě tak vnímají fanoušci zápas Karlose Vémoly s Alem Matavaem na sobotním Oktagonu 41 v Liberci. Stejně to vidí i sázkové kanceláře, kteří z vyslance Americké Samoy udělali snad největšího outsidera v historii organizace (kurz 9,93 na Tipsportu). Ten nejtěžší úkol tak Terminátora čeká možná v pátek ráno na váze. A do té doby bude trpět jako zvíře!


"Váhu do Liberce nechci podcenit, proto první weight cut začínáme už dnes večer. Jídlo i vodu jsem už zastavil. Pokud můžete, tak nás dorazte podpořit, ať soupeři cítí ten počáteční tlak českých fanoušků," informoval Vémola na sítích.

Jak to bez tekutin vydrží až do rána? Bude to bolet, ale dá to. Zvlášť když se se soupeřem domluvili na catchweight do 89 kil, což jde na ruku oběma. Snad ještě více Matavaovi, jenž je v (ne)plnění váhy přeborníkem.

Před svým posledním zápasem přestřelil limit střední divize (83,9 kg) hned o sedm kil. Přišel tím o část peněz, po sportovní stránce ale ještě vydělal. Místo Radovana Úškrta totiž vyzval nepřipraveného Marka Mazúcha, jehož sestřelil už v prvním kole. Teď chce stejný políček uštědřit i Vémolovi. 


"Je mi jasné, že mě bude chtít hned hodit. Znám jeho plán, já zas budu mít ten svůj. Chci ho porazit. A fanouškům vzkazuji, ať jsou připraveni na knockout," láká ochozy Matavao. 

I on ale ví, že v sobotu to bude hlavně o Vémolovi. "Jsem připravený ho porazit, to je pro mě samozřejmá věc. Je to zastávka na mojí cestě. Potom Kincl," ukázal rodák z Olomouce na svého velkého rivala, s nímž se zhruba za měsíc utká v O2 areně o pás střední váhy. 

Pozře v Liberci předkrm před hlavních chodem?