Australská hvězda byla zproštěna obvinění z napadení své přítelkyně

Nick Kyrgios.

Nick Kyrgios.FOTO: Facebook Nick Kyrgios


Tenista Nick Kyrgios se u soudu přiznal k napadení své bývalé přítelkyně, ale vyhnul se odsouzení, poté co jeho čin byl uznán pod hranicí závažnosti pro běžné napadení. Soud to označil jako akt "hlouposti" a "frustrace", ale ne jako něco předem promyšleného. Smírčí soudkyně Jane Campbell to navíc odmítla z podobných důvodů označit i za přestupek. 


Stříbrný finalista Wibledonu 2022 během hádky strčil na zem svou bývalou přítelkyni Chiaru Passari v lednu 2021. Jeho psycholog Sam Borenstein uvedl ve své zprávě a telefonickém svědectví, že Kyrgios v minulosti trpěl závažnými depresivními epizodami a užíval drogy a alkohol jako kompenzační strategie. V souvislosti s jeho mentálním zdravím to vedlo k impulzivnímu a bezohlednému chování. Borenstein také dodal, že i nedávná tenistova operace kolene vedla k lehkým až středním projevům deprese, ale že jeho mentální stav se zlepšuje. 

Tenistovi právníci již dříve usilovali o zamítnutí žaloby právě z důvodů Kyrgiosova mentálního zdraví, ale neuspěli. Sám tenista loni v únoru na Instagramu uvedl, že ačkoliv na Australian Open 2019 vypadal, že se mu daří, ve skutečnosti to bylo jedno z jeho nejtemnějších období.

K soudu se Kyrgios dostavil v doprovodu své rodiny a současné partnerky Costeen Hatzi. Po vynesení zprošťujícího rozsudku napsal na svůj Instagram: "Respektuji dnešní rozsudek a jsem vděčný soudu, že mě zprostil obvinění bez odsouzení. V době, kdy se to stalo, jsem nebyl na dobrém místě a na obtížnou situaci jsem reagoval způsobem, kterého hluboce lituji. Jsem si vědom, že to nebylo v pořádku a upřímně se omlouvám za ublížení, které jsem tím způsobil."


"Mentální zdraví není jednoduché. Život může působit ohromujícím dojmem, ale zjistil jsem, že najít pomoc a pracovat na sobě mi umožňuje se cítit lépe a být lepší," napsal také tenista.

Kyrgios také poděkoval za podporu své partnerce, rodině a přátelům a dodal, že do budoucna se bude soustředit na rekonvalescenci a posun vpřed tím nejlepším možným způsobem.