Američanka si prošla životní změnou, pak se zbavila 55 kilogramů

Životní změna...

Životní změna...FOTO: Profimedia.cz


Před osmi lety se chlubil neuvěřitelnou formou. Wrestler Tyler Reks měl vyrýsovanou postavu, silné paže, trapézy i mužný vous. V ringu bavil fanoušky, byl hvězdou WWE. Střih. Přišla změna. Životní. Z mohutného obra se stala žena, jež si začala říkat Gabbi Tuft. Ta nyní zavzpomínala na životní proměnu. Svalová hora byla osekána, nastala tvrdá dieta. 


V letech 2009 až 2012 řádil Reks pod organizací WWE. Tehdy bylo žádoucí, aby měl vyrýsovanou valchu, silné paže, napumpované žíly. Tento život rodáka z Kalifornie bavil, ale nenaplňoval.

V roce 2021 tudíž přišla změna. Bývalý wrestler poznal své touhy, objevil své pravé já. Stal se ženou. Tato proměna ale nebyla zadarmo.

"Když jsem byla mužským zápasníkem WWE, vážila jsem 140 kilo. Můj tělesný tuk se pohyboval kolem 6 až 8 %. Nyní jsem fitness trenérkou, vážím 85 kilogramů a můj tělesný tuk se pohybuje kolem 18 %," přiznala Gabbi v rozhovoru pro server Insider.

"Vytvarovat mé tělo, aby odpovídalo mému mentálnímu stavu, bylo nemírně obtížné. Nikdo vám neřekne, jak máte ztratit veškerou svalovou hmotu. Musela jsem na to přijít sama a řeknu vám, nebyla to lehká cesta," přiznala žena, jež je nyní trenérkou fitness.


Lidé většinou míří opačným směrem. Chtějí nabrat hmotu, vytvarovat svalstvo. Tuft ale řešila opačný problém. "Musela jsem přestat s tréninkem. Začala jsem držet keto dietu. Všichni trenéři mi říkali, ať zvedám menší váhy. Poslechla jsem. Výsledkem bylo, že jsem ztratila tuk, svaly ale zůstaly. Bylo to frustrující," vzpomínala Američanka.

Ta musela přimět své tělo, aby si bralo energii ze svalů namísto z tuků. "Musela jsem své tělo připravit o všechny ostatní zdroje paliva, abych mohla spalovat svalovou hmotu. Prvním místem, kam se naše tělo obvykle obrací pro palivo, je glukóza v krevním řečišti, která pochází ze sacharidů a cukrů, které sníme. Pokud nic z toho nemá, obrátí se na glykogen uložený v játrech. Pokud je tento zdroj energie vyčerpán, tělo vytvoří ketony a přemění tuk na energii. Když dojdou všechny ostatní zdroje paliva a jsou splněny specifické podmínky, tělo začne přeměňovat svaly na glukózu jako palivo," vysvětlovala Gabbi.

"Abych své tělo připravila o glukózu, dodržovala jsem upravenou verzi keto diety. Dostala jsem se do kalorického deficitu a začala jsem s přerušovaným půstem. To znamenalo, že mé tělo fungovalo výhradně na bázi chemických látek (ketonů), které vznikají, když tělo začne rozkládat své záložní zdroje energie," dodala Gabbi, která rovněž přestala zvedat železo a začala pravidelně běhat.

Její dřina se nakonec vyplatila. Američanka ztratila 55 kilogramů živé váhy a nemůže být ve svém těle spokojenější.