A to se vyplatí. Diamantový padák pro vyhozeného kouče, dostane skoro 350 milionů

Graham Potter.

Graham Potter.FOTO: Profimedia.cz


Zlatý padák! Nebo možná diamantový. Starosti obyčejného smrtelníka, který když přijde o místo v práci, tak je ve stresu, protože neví, co bude dál, fotbalový kouč Graham Potter neřeší. Podle anglických médií si totiž po vyhazovu z londýnské Chelsea přijde na pěkný balík. Na kontě by mu za předčasné ukončení spolupráce mělo přistát na účtu třináct milionů liber, což je skoro 350 milionů korun. O tomto případu psal také server theguardian.com a samotné stránky klubu chelseafc.com.


Graham Potter vydržel v pozici trenéra Chelsea pouhých devět měsíců. Londýnskému klubu ale pořádně pustil žilou. Ten trenéra vykoupil z jeho angažmá v konkurenčním Brightonu za 22 milionů liber (zhruba 587 milionů) poté, co dostal u týmu Blues padáka kouč Thomas Tuchel. Německý expert dostal na odchodnou pro změnu „jen“ deset milionů liber (267 milionů korun)

K tomu je třeba připočítat královskou gáži pro Pottera, který si podle anglických médií vydělal během svého krátkého působení kolem 7 milionů liber (asi 186 milionů korun). Klub plnil trenérovi přestupová přání a nakoupil posily za skoro 600 milionů liber. Ale výsledek byl tristní.

Chelsea je na jedenáctém místě tabulky, daleko od příček, z kterých se postupuje do pohárové Evropy. Pokud to tak opravdu dopadne, znamená to pro klubovou kasu další ránu, protože se počítalo s příjmy minimálně kolem osmdesáti milionů liber.


Tohle angažmá se prostě Chelsea nevyvedlo, šlápla vedle, jak ta jedle. O tom, že atmosféra v klubu vskutku není ideální, svědčí i to, že když klub zveřejnil, že končí spolupráce s trenérem Potterem, dal na sociálních sítích zprávě lajk Patrick-Emerick Aubameyang. Ten nepatřil mezi trenérovi oblíbence a na hřiště se dostával spíše výjimečně, když v této sezoně dal jen jeden gól. Je jasně, že gabonský útočník jistě za vyhozeným trenérem plakat nebude.

Jasné je také to, že se Chelsea bude muset plácnout přes kapsu i při hledání nového kouče. Skloňují se totiž hodně slavná jména. Ve hře by měli být třeba Argentinec Mauricio Pochettino, který si udělal skvělé jméno v konkurenčním Tottenhamu. Mluví se také o Julianu Nagelsmannovi, progresivním kouči, jenž nedávno překvapivě skončil na lavičce Bayernu Mnichov.

Nebo snad bude „vyvoleným“ známý Španěl Luis Enrique? Tohle už sedmačtyřicetiletého Grahama Pottera trápit nemusí, ten se jen může těšit, až se mu roztančí miliony na jeho účtu.